Oddelegowanie pracownika do Wielkiej Brytanii

Pytanie: 
Mam pracownika , który będzie oddelegowany do pracy w Wielkiej Brytanii na okres od 01.07.2014 do 30.09.2015 , czyli powyżej 183 dni.    Bardzo proszę o poradę , czy lepiej będzie naliczać i odprowadzać zaliczki na podatek do polskiego US czy może lepiej będzie dla pracownika jak już od pierwszego dnia pobytu  za granicą nie będę pobierała zaliczek na podatek? Z tego co wiem teraz istnieje już taka możliwość.   Rozumiem , że jeżeli nie będę pobierała zaliczek na podatek to pracownik rozliczy i wpłaci cały podatek w zeznaniu podatkowym rocznym ?  
Odpowiedź:
Jeżeli pracownik jest wysyłany do Wielkiej Brytanii na okres dłuższy niż 183 dni to jego wynagrodzenie za ten czas podlega opodatkowaniu w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie jest to wynagrodzenie wolne od podatku w Polsce (pracownik uwzględnia ten dochód w swoim zeznaniu rocznym do ustalenia stopy procentowej, którą zastosuje do dochodów polskich). 
Tym samym, zgodnie z art. 32 ust. 6 zakład pracy już od pierwszego dnia nie pobiera zaliczek na polski podatek.
Z dochodów brytyjski podatnik będzie musiał rozliczyć się w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciołka 12 lok. 421

Warszawa, mazowieckie

Telefon: +48 513 14 11 11

E-mail: makowski@doradca-podatkowy.net.pl