Jak przygotować dokumentację cen transferowych?

Jak przygotować dokumentację cen transferowych?

 

Początek nowego roku to czas wypełniania wielu podatkowych obowiązków dotyczących roku ubiegłego. Jednym z tych obowiązków jest przygotowanie „dokumentacji w sprawie cen transferowych”. Jej głównym celem jest opisanie transakcji z podmiotami powiązanymi, w szczególności w zakresie sposobu ustalenia ceny. Prawidłowa dokumentacja powinna przekonać organ podatkowy, że fakt istnienia powiązań między podmiotami nie miał wpływu na ustalenie ceny czy innych warunków współpracy.

Wbrew pozorom, w większości przypadków sporządzenie prawidłowej dokumentacji nie jest bardzo skomplikowane. Postaram się Państwa do tego przekonać podczas dwudniowych warsztatów, które będę prowadził w styczniu i lutym w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach.

Warsztaty te pozwolą Państwu nauczyć się przygotowywać dokumentację, która nie tylko będzie realizacją ustawowego obowiązku ale także skutecznym narzędziem obrony przed dokonaniem szacowania cen przez organ podatkowy. Szczególnie serdecznie zapraszam osoby, które przygotowują się do sporządzenia dokumentacji i chciałyby zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną ale przede wszystkim umiejętności praktyczne w tym zakresie.

Uwaga: istnieje możliwość opracowania zadań praktycznych bazujących na przypadkach nadesłanych przez Państwa – uczestnicy, którzy potwierdzą swój udział w szkoleniu co najmniej 3 tygodnie przed jego terminem mogą drogą mailową przesłać opis interesujących ich problemów praktycznych organizatorowi – wybrane przypadki zostaną przeanalizowane podczas szkolenia.

Mam nadzieję, że warsztatowa forma, wykorzystująca techniki pracy w grupie pozwoli Państwu na samodzielne przygotowanie dokumentacji za rok 2012.

Szczegółowe informacje o szkoleniach znajdą Państwo w zakładce Najbliższe szkolenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciołka 13 lok. 207

Warszawa, mazowieckie

Telefon: +48 513 14 11 11

E-mail: makowski@doradca-podatkowy.net.pl