Koniec PIT?

Koniec PIT?

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej „Plany rządu na 2014″, nowy minister finansów Mateusz Szczurek przedstawił projekty działań resortu finansów w bieżącym roku. 

Według zapewnień ministra od lipca zacznie działać nowy portal podatkowy, który stać się ma kanałem komunikacyjnym pomiędzy administracją a podatnikiem – mówił minister. Najważniejszą jednak zapowiedzią jest, że administracja podatkowa wypełni za podatnika zeznanie PIT. Będzie to zeznanie wstępne, które podatnik będzie mógł zweryfikować i w razie potrzeby skorygować. Według ministra eznanie podatkowe za 2013 rok, czyli to, które jest obecnie składane, będzie ostatnim zeznaniem składanym w dotychczasowy sposób.

Minister zapowiedział ponadto ułatwienia dla przedsiębiorców, którzy od października będą mogli rozpocząć swoją działalność już od dnia wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Nadanie numeru REGON i NIP stanie się o wiele szybsze.

Wśród pozostałych propozycji przedstawionych przez premiera Donalda Tuska znalazła się zapowiedź początku końca ery „śmieciówek” poprzez oskładkowanie umów zleceń i wynagrodzeń za zasiadanie w radach nadzorczych oraz wprowadzenie Karty Dużej Rodziny.

źródło: mf.gov.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciołka 13 lok. 207

Warszawa, mazowieckie

Telefon: +48 513 14 11 11

E-mail: makowski@doradca-podatkowy.net.pl